هُل دادن تصویر سلفی گرفتن اخبار گوناگون

هُل دادن: تصویر سلفی گرفتن اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی رقم سود سهام عدالت مشخص شد

رئیس کل شرکت خصوصی‌سازی با اشاره به این که سود تقسیمی سهام عدالت میان مشمولان در سالجاری حداکثر ۱۵۰ هزار تومان است گفت: وقت دقیق واریز سود مشخص نیست؛ آیا که هم

رقم سود سهام عدالت مشخص شد

رقم سود سهام عدالت مشخص شد

عبارات مهم : شماره

رئیس کل شرکت شخصی سازی با اشاره به این که سود تقسیمی سهام عدالت میان مشمولان در سالجاری حداکثر ۱۵۰ هزار تومان است گفت: وقت دقیق واریز سود مشخص نیست؛ آیا که هم شرکتها باید سود خود را به حساب این شرکت واریز کنند و هم قانون اجازه تقسیم سود بدهد.

به گزارش تسنیم، پوری حسینی صبحگاه امروز در جریان نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به این که در روز 17 اسفند پارسال سامانه سهام عدالت با حضور معاون اول مدیر جمهور رونمایی شد گفت: بر این اساس مشمولان می توانند با مراجعه به این سامانه از صورتحساب خود مطلع شوند و به صورت اختیاری نسبت به تسویه اقساط باقی مانده اقدام کنند.

رقم سود سهام عدالت مشخص شد

اجرای فاز اول آزادسازی

رئیس کل شرکت شخصی سازی افزود: این مرحله، فاز نخست آزادسازی سهام عدالت است است که بر اساس آن 47 میلیون از 49 میلیون نفری که سهام عدالت دریافت کرده اند می توانند با مراجعه به این سامان اقدام به مشاهده صورتحساب و تسویه اقسازط خود کنند که البته 2 میلیون نفر باقی مانده از متوفیان این سهام هستند.

فاز دوم، دادن سود است

رئیس کل شرکت خصوصی‌سازی با اشاره به این که سود تقسیمی سهام عدالت میان مشمولان در سالجاری حداکثر ۱۵۰ هزار تومان است گفت: وقت دقیق واریز سود مشخص نیست؛ آیا که هم

وی اضافه کرد: فاز دوم آزادسازی سهام عدالت نیز از 20 فروردین امسال با دریافت شماره شبای حساب بانکی مشمولان جهت واریز نقدی سود این سهام اجرایی شده است است که تا کنون 29 میلیون نفر شماره شبای خود را وارد سامانه کرده اند که از این تعداد 27 میلیون شماره شبا تائید نهایی شده است و 2 میلیون شبای دیگر هم در مرحله بررسی و تائید نهایی هستند.

پوری حسینی ادامه داد: از نظر تعداد، این میزان تعامل با عامه مردم در کشور بی نظیر بوده است و از سوی دیگر باعث شده است تا اطلاعات مشمولان در سیستم بانکی کشور نیز تا حدودی اصلاح و بروز شود.

20 میلیون نفر شماره شبا ندادند

وی در ادامه با دعوت از 20 میلیون مشمولی که شماره شبای خود را به سامانه سهام عدالت ارائه نداده اند گفت: در فاز نهایی مرحله دوم آزادسازی سهام عدالت قرار بر این است تا بعد از دریافت و تائید شماره شبای مشمولان طبق قانون، سود نقدی میان آنها توزیع شود.

رقم سود سهام عدالت مشخص شد

46 شرکت به مجمع رفتند، 30 شرکت سود دادند

رئیس کل شرکت شخصی سازی افزود: بر این اساس تاکنون از 49 شرکت در سبد سهام عدالت که قیمتگذاری قطعی آنها انجام شده، 46 شرکت به مجمع رفته اند که از این تعداد 30 شرکت اقدام به تقسیم سود کرده اند و 16 شرکت دیگر هم بنا به دلایل متفاوت سودی جهت مشمولان سهام عدالت تقسیم نکرده اند.

رئیس کل شرکت خصوصی‌سازی با اشاره به این که سود تقسیمی سهام عدالت میان مشمولان در سالجاری حداکثر ۱۵۰ هزار تومان است گفت: وقت دقیق واریز سود مشخص نیست؛ آیا که هم

امیدها به مجمع هلدینگ پتروشمیی خلیج فارس

وی اذعان داشت: تنها برگزاری مجامع سه شرکت دیگر باقی مانده است تا سود تقسیمی نهایی امسال میان مشمولان مشخص شود که یکی از مهمترین این شرکتها هلدینگ خلیج فارس است که آینده نگری می شود سودی بین 600 تا 700 میلیارد تومان جهت سهام عدالت در مجمع آن تقسیم شود.

3345 میلیارد تومان سود میان مشمولان توزیع می شود

رقم سود سهام عدالت مشخص شد

رئیس کل شرکت شخصی سازی اظهار داشت: تا به امروز سود تقسیمی مجامع 30 شرکت متلعق به سهام عدالت جهت تقسیم میان مشمولان 3345 میلیارد تومان بوده است که با برگزاری مجامع سه شرکت باقیمانده این رقم زیاد کردن پیدا خواهد کرد.

سود 150 هزار تومانی در انتظار مشمولان

وی در خصوص میزان سود تقسیمی میان مشمولان گفت: از 3345 میلیارد تومان سود تقسیمی تا به امروز، به آن دسته از مشمولانی که سهام عدالت آنها از محل تخفیفات ارائه شده است و تسویه دلبخواهی اقساط، یک میلیون تومان می ارزد، 125 هزار تومان سود است که آینده نگری می شود با برگزاری مجمع سه شرکت باقی مانده سود دریافتی سهام عدالت از شرکتها در مجموع به بیش از 4 هزار میلیارد تومان برسد که در این صورت به هر مشمول 150 هزار تومان سود خواهیم داد.

وی ادامه داد: یعنی هر خانوادر 5 نفره 750 هزار تومامن سود می گیرد که البته این سود علی رغم یارانه به حساب خودِ مشمول واریز می شود و تمامی سودها به حساب سرپرست خانوارد واریز نخواهد شد.

سود دریافتی به اقساط پرداخت شده است بستگی دارد

وی ادامه داد: همچنین مشمولان می توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالت و مشاهده صورتحساب خود از میزان ارزش سهام عدالت خود آگاهی پیدا کنند و بر اساس میزان ارزش سهام عدالت به آنها سود تعلق خواهد گرفت. به عنوان مثاال اگر سهام عدالت مشمولی 530 هزار تومان ارزش داشته باشد و بقیه اقساط خود را تسویه نکرده باشد، این مشمول 53 درصد از رقم 125 هزار تومان سود را دریافت خواهد کرد که حدود 65 هزار تومان می شود.

پوری حسینی با اشاره به این که بعضی شرکتها بلافاصله بعد از تقسیم سود اقدام به زیاد کردن سرمایه می کنند که این عنوان می تواند سود تعلق گرفته به سبد سهام عدالت را تحت تاثیر قرار دهد گفت: تا به امروز بعد از تقسیم سود هیچ زیاد کردن سرمایه ای صورت نگرفته است و بنابراین به طور پیش فرض همان 3345 میلیارد تومان میان مشمولان توزیع خواهد شد.

فعلا سود نمی دهیم

وی در خصوص وقت واریز سود نقدی میان مشمولان گفت: فعلا نمی توان وقت دقیقی جهت این کار مشخص کرد آیا که توزیع سود از اختیارات شرکت شخصی سازی نیست و جهت این که منتظر چراغ سبز شورای عالی اجرای سیاستهای اصل 44 قانون اساسی هستیم.

وی با بیان این که تا به امروز از 3345 میلیارد تومان سود تقسیمی شرکتهای حاضر در پرتقوی سهام عدالت تنها 130 میلیارد تومان به حساب شرکت شخصی سازی واریز شده است است گفت: بر اساس قانون شرکتها تا 8 ماه بعد از فصل مجامع جهت دادن سود سهام عدالت مهلت دارند و بنابراین هر چند شرکت شخصی سازی مایل به تقسیم تدریجی سود میان مشمولان است ولی به ناچار باید منتظر وصول سود سهام و نیز نظر شورای عالی اصل 44 باشیم.

واژه های کلیدی: شماره | میلیون | سهام عدالت | سامانه سهام عدالت | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs