هُل دادن تصویر سلفی گرفتن اخبار گوناگون

هُل دادن: تصویر سلفی گرفتن اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تشکیل مجلس اصلاحات و مناظره حامیان و منتقدان شورای‌ عالی سیاست‌گذاری

قائم مقام حزب اعتماد ملی در پیامی جهت برون‌رفت از اوضاع فعلی و برطرف ریشه‌ای اختلافات و وحدت اصولی اصلاح‌طلبان، پیشنهاد تشکیل مجلس اصلاحات و مناظره کارشناسانه ب

تشکیل مجلس اصلاحات و مناظره حامیان و منتقدان شورای‌ عالی سیاست‌گذاری

تشکیل مجلس اصلاحات و مناظره حامیان و منتقدان شورای عالی سیاست گذاری

عبارات مهم : اصلاح طلب

قائم مقام حزب اعتماد ملی در پیامی جهت برون رفت از اوضاع فعلی و برطرف ریشه ای اختلافات و وحدت اصولی اصلاح طلبان، پیشنهاد تشکیل مجلس اصلاحات و مناظره کارشناسانه بین حامیان و منتقدان شورای عالی را مطرح کرد.

به گزارش ایسنا، متن کامل خبر حجت الاسلام و المسلمین رسول منتجب نیا به شرح زیر است:

تشکیل مجلس اصلاحات و مناظره حامیان و منتقدان شورای‌ عالی سیاست‌گذاری

دوستان عزیز اصلاح طلب،خواهران و برادران، سلام و درود بر شما

امیدوارم که همواره موفق و سربلند باشید.

قائم مقام حزب اعتماد ملی در پیامی جهت برون‌رفت از اوضاع فعلی و برطرف ریشه‌ای اختلافات و وحدت اصولی اصلاح‌طلبان، پیشنهاد تشکیل مجلس اصلاحات و مناظره کارشناسانه ب

از آن جایی که انتقادات این جانب به روند شکل گیری شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و شیوه تصمیم گیری در آن در چند مصاحبه مطبوعاتی اخیر، نقل مجالس و محافل شده است و مورد نقد و بررسی و موافقت و مخالفت قرار گرفته که خود جای خوشحالی هست، مهم دانستم تذکّراتی را ارائه و دو پیشنهاد اساسی را جهت اطّلاع و اقدام عزیزان تقدیم کنم.

۱. اگر چه لحن، ادبیات و تحلیل های بعضی منتقدان سخنان این جانب در رسانه ها و جلسات، تا حدّی گزنده، غیرمنصفانه و بعضا کینه ورزانه است ولیکن استدعای من از پاسخگویان و هواداران این است که هرگز مقابله به مثل نکنند و حریم بزرگان و صاحب نظران را محترم بشمارند.

۲. این جانب صرفا از سر دل سوزی و پیشگیری از خطری بزرگ و خانمان سوز که کیان اصلاحات را نشانه گرفته است و جهت آن که انسان های حقیقت جو و منصف امروز و آیندگان، سرزنش و نفرین خود را در خصوص زدن چوب حراج به تفکر اصلاح طلبی نثار همگان نکنند و حداقل مخالفان بدعت های بزرگ و انحرافات عمیق در جریان اصلاح طلبی را استثنا کنند و دوراندیشی و حق طلبی آنان را در برابر دوستان بسیار عزیز و محبوبی که به نوعی از این لغزش ها حمایت می کنند، چراغ راه خود قرار دهند، بعد از حدود سه سال تلاش بی نتیجه در جلسات عمومی، نامه نگاری محرمانه و انتقاد در جلسات شخصی که البته همواره نقدها و پیشنهادات این جانب در مقام نظرمورد تایید بزرگان بوده، ولی متاسفانه در مقام عمل خبری از تأییدات در مقام نظر نشده هست، ناچار به بیان علنی و رسانه ای نظر های خود شدم.

تشکیل مجلس اصلاحات و مناظره حامیان و منتقدان شورای‌ عالی سیاست‌گذاری

۳. کیست که نداند افرادی چون این جانب از سال ۱۳۴۱ تا کنون بر پایه باور و آشنایی و ایمان عمیق انواع ستمگری ، انحصارطلبی، فردگرایی و حق کشی مبارزه و انواع پیامدهای آن از قبیل زندان، تبعید، محکومیت به اعدام، توطئه ترور و تهمت، افترا، هتک حیثیت و انگ هایی متضاد چون ارتجاع، سنت گرایی و روشنفکری و … را تحمل کرده ایم. البتّه در آن وقت ها بسیاری از تئوریسین های خودخوانده، پرحرف و پرادّعای امروز یا به دنیا نیامده بودند و یا با دوستان خود در دبستان بازی می کردند.

۴. عزیزان من، اصلاح طلبی از منظر ما به معنای «صداقت، راستی، پاک دستی، تقوا، دل سوزی، فداکاری، آزادمنشی و احترام به انسان ها، ایمان به مبانی دینی و ملّی و دفاع از انقلاب و نظام اسلامی و پرهیز از دروغ، کینه توزی، شانتاژ، انحصارطلبی، فردپرستی، تملّق و چاپلوسی، ساختارشکنی و…» است و همه ما اصلاح طلبان پیش از اصلاح دیگران باید خومان به این فضایل متخلّق و مزیّن باشیم.

قائم مقام حزب اعتماد ملی در پیامی جهت برون‌رفت از اوضاع فعلی و برطرف ریشه‌ای اختلافات و وحدت اصولی اصلاح‌طلبان، پیشنهاد تشکیل مجلس اصلاحات و مناظره کارشناسانه ب

۵. این جانب احساس می کنم که در برابر «کاسبان فتنه و ولایت و تحریم» و «دلواپسان»، محفلی در قالب «کاسبان اصلاحات» به وسیله جمعی تازه از راه رسیده و پرادّعا شکل گرفته و اساس اصلاحات رفته رفته به وسیله این محفل در معرض انحراف قرار گرفته هست. این محفل، حیثیّت و آبروی اشخاص اصیل و محبوب کشور و اصلاحات را وجه المصالحه منافع خود قرار می دهد و ما هم چون مادران و پدران دل سوز حساس در برابر بعضی دایه های تازه به دوران رسیده اصلاحات در خصوص فرزند خود به شدّت احساس مسؤولیت و گاه سکوت می کنیم و گاهی هم بناچار سخنانی اندک می گوییم.

۶. اصلاح طلبان واقعی و اصیل، خود را خدمتگزار مردم، مدافع انقلاب و جمهوری اسلامی می دانند و به هیچ فرد و گروهی اجازه نمی دهند انقلاب و نظام و اصلاحات را مصادره کنند و به انحصار خود در آورند و یا خود را مفسّر و محور اصلاحات بدانند.

تشکیل مجلس اصلاحات و مناظره حامیان و منتقدان شورای‌ عالی سیاست‌گذاری

۷. ما به این باور رسیده ایم که جریان نوظهور شورای سیاستگذاری که هنوز عمر آن به سه سال نمی رسد صرفا به منظور برطرف اختلافاتی که بعضی دوستان به وجود آوردند شکل گرفت و ما هم با همین نشانه و صرفا به عنوان امری موقّت و چندماهه آن را پذیرفتیم و علی رغم میل قلبی به خاطر حفظ وحدت آن را تحمّل کردیم و حتّی جهت مدیریت و شرکت آن نهایت تلاش خود را به کار بردیم و لیکن انتظار داشتیم این شرکت غیرقانونی، نامأنوس و خلاف رویه مرسوم تحزب و عقلانیت در دنیا امروز و مغایر با روح آزادگی و اصلاح طلبی بعد از انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان برچیده شود و همچون ۳۶ سال گذشته احزاب قانونی و فراگیر، مدیریت و هدایت سیاسی کشور را عهده دار شوند تا هم دموکراسی و اصلاحات مفهوم پیدا کند و هم به سمت توسعه سیاسی پیش برویم. ولی متأسفانه بعضی دوستان با انگیزه های متفاوت در صددند این ساختار غیردموکراتیک و ناعادلانه را جهت هر لحظه نهادینه کنند و عجیب تر آن که در همین حال شعار اصلاح طلبی و دموکراسی و ضدانحصار می دهند!

گویی این افراد که در انتخابات سال ۸۴ بعد از مدت ها شعارهای فضایی علیه حکم حکومتی جهت نیل به قدرت با دخیل بستن به آقای حدادعادل، متوسل به حکم حکومتی شدند، این بار می خواهند با این رفتارهای محفلی خود رسما اعلام کنند که از همه شعارهای خود مانند ضرورت توسعه سیاسی و جامعه مدنی توبه کرده و به رفتارهای محفلی جریان رقیب دخیل بسته اند!

پیشنهاد این جانب جهت عبور از این عقبه خطرناک این است که مجلسی با حضور اصلاح طلبان سراسر کشور البته نه گزینشی، بلکه از سلایق و احزاب متفاوت به طور مساوی در مرکز تشکیل و نظر های گوناگون مستدلا مطرح شود و در صورت لزوم بعد از طرح نظرات، رأی گیری به عمل آید؛ نظیر پیشنهاد شیخ اصلاحات بعد از اقدام نامعقول بعضی از بزرگان اصلاح طلب و زمینه سازی پیروزی جریان برابر در سال ۸۴ که متأسفانه با کارشکنی بعضی با بهانه هایی چون اکنون وقت مناسب نیست به محاق رفت!

یا این که مناظراتی تخصصی و کارشناسانه بین نمایندگان دو نظر با حضور شخصیت ها، احزاب و گروه های اصلاح طلب برگزار و بعد از ارائه نظرات طرفین آن هم بدون توسل به اتهام زنی، شانتاژ و صرفا با ارائه مستندات مسلم و اقامه برهان و با دریافت نظرات اصلاح طلبان کشور در این زمینه تصمیم گیری شود و جهت همه اصلاح طلبان کشور ارزش و کرامت و نقش و تأثیر منظور و بساط شهروند درجه یک و دو و … حداقل در میان اصلاح طلبان جمع گردد.

در آخر مجدّدا از دوستان صاحب نظر، اصحاب رسانه و گروه های مجازی می خواهم ضمن ارائه نظر های خود از هر گونه تخریب، افشاگری و توهین حتّی تحت عنوان مقابله به مثل پرهیز کنند تا همراه با پیشگیری از انحرافات و صیانت کیان اصلاحات، وحدت و انسجام اصلاح طلبان خدشه دار نشود.

و سلام علیکم و رحمة الله و برکاته

برادر کوچک شما رسول منتجب نیا

واژه های کلیدی: اصلاح طلب | پیشنهادات | اصلاح طلبان | انتخابات مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs