هُل دادن تصویر سلفی گرفتن اخبار گوناگون

هُل دادن: تصویر سلفی گرفتن اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری چه فیلم‌هایی در مراسم خوش حالی منزل سینما دیده می‌شوند؟

بیستمین مراسم خوش حالی منزل سینما تا حدود دو ماه دیگر برگزار می شود و به روال هر لحظه فیلم‌های سینمایی تولید شده است در یک سال داوری می‌شوند، ولی این پرسش مطرح

چه فیلم‌هایی در مراسم خوش حالی منزل سینما دیده می‌شوند؟

چه فیلم هایی در مراسم خوش حالی منزل سینما دیده می شوند؟

عبارات مهم : آخرین

بیستمین مراسم خوش حالی منزل سینما تا حدود دو ماه دیگر برگزار می شود و به روال هر لحظه فیلم های سینمایی تولید شده است در یک سال داوری می شوند، ولی این پرسش مطرح است که آیا امسال باز هم فقط فیلم های اکران شده است مورد داوری قرار خواهند گرفت؟

به گزارش ایسنا، این دوره از مراسم خوش حالی منزل سینما که احتمالا به علت همزمانی روز ملی سینما با دهه اول محرم و روزهای تاسوعا و عاشورا سریعتر از ۲۱ شهریورماه برگزار خواهد شد، آخرین دوره ای است که با آیین نامه هر سال برپا می شود یعنی طبق گفته های تورج منصوری، دبیر هیات موسس انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی، شاهد آخرین سال اجرای آیین نامه ای مراسم خوش حالی خواهیم بود و از سال آینده مراسم خوش حالی وارد دوره جدیدی می شود به طوری که نه تنها شیوه برگزاری آن براساس آنچه آکادمی تعیین می کند خواهد بود، بلکه رییس مراسم خوش حالی هم خارج از هیات رییسه انجمن گزینش نخواهد شد.

در ۱۹ دوره ای که این مراسم خوش حالی صنفی با همکاری خود سینمایی ها برگزار شده، در دوره های متفاوت از روش های متعددی جهت داوری آثار بهره گرفته شده است هست؛ در ابتدا قرار بر این بود که فقط آثاری که در جشنواره فیلم فجر حضور دارند در مراسم خوش حالی داوری شوند. سپس از دوره ای دیگر تصمیم براین شد که فیلم های دارای پروانه ساخت بررسی شوند و بعد از یک دوره ای با مخالفت مدیران نظارتی اعلام شد که فیلم ها باید دارای پروانه نمایش باشند تا امکان شرکت دادن و داوری آن ها در مراسم خوش حالی منزل سینما باشد. این توصیه ریشه بسیاری از اختلافات شرکت سینمایی دوران شمقدری با منزل سینما بود که منجر به تعطیلی منزل سینما شد با این حال بعد از بازگشایی مجدد منزل سینما شرایط به خواست شرکت سینمایی عوض کردن کرد.

از وقت بازگشایی مجدد منزل سینما تاکنون هم پروانه نمایشِ ها، جهت شرکت در مراسم خوش حالی کفایت نکرده و همین شده است که در این سال ها فیلم هایی که به دلایل متفاوت و با وجود داشتن پروانه نمایش موفق به اکران نشده بودند، هم امکان شرکت در مراسم خوش حالی را پیدا نکردند و فقط فیلم های که اکران عمومی شدند در مراسم خوش حالی شرکت کردند.

این همان توصیه ای است که حالا کانون کارگردانان منزل سینمای کشور عزیزمان ایران خواستار عوض کردن آن هست. این نهاد صنفی می خواهد که شرط حضور فیلم ها در مراسم خوش حالی منزل سینما همان پروانه ساخت باشد تا تمام آثار سینمای کشور عزیزمان ایران مورد بررسی قرار بگیرند و شانس لااقل یک بار دیده شدن را داشته باشند.

برهمین اساس کانون کارگردانان سینمای کشور عزیزمان ایران در نامه ای به دست اندرکاران برگزاری مراسم خوش حالی بیستم که به ریاست علی نصیریان هست، خواستار این شده است که در آخرین دوره اجرای مراسم خوش حالی براساس آیین نامه سالانه، شرایط جهت داوری فیلم هایی که پروانه ساخت گرفته ولی اکران نشده اند نیز فراهم شود.

در این باره تورج منصوری دبیر هیات رییسه انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی با تایید این خبر به ایسنا گفت که باید این مساله در هیات رییسه بررسی شود و هنوز چیزی مشخص نیست.

چه فیلم‌هایی در مراسم خوش حالی منزل سینما دیده می‌شوند؟

واژه های کلیدی: آخرین | انجمن | ایران | سینما | سینمای | پروانه | سینمایی | اکران نشده | اکران عمومی | برگزاری مراسم | فیلم های اکران شده

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs