هُل دادن تصویر سلفی گرفتن اخبار گوناگون

هُل دادن: تصویر سلفی گرفتن اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات 10 توصیه فنی از حماسه ملبورن که شاید نمی‌دانید!

اگرچه بیست سال از 20 آذر 76 می گذرد ولی هنوز فوتبالی های ایران، آن روز تاریخی را مو به مو در یاد دارند و از آن، به عنوان یکی از بزرگترین پیروزی های فوتبال کشور

10 توصیه فنی از حماسه ملبورن که شاید نمی‌دانید!

10 توصیه فنی از حماسه ملبورن که شاید نمی دانید!

عبارات مهم : ایران

امروز، بیستمین سالگرد افزایش تیم ملی کشور عزیزمان ایران به جام جهانی فرانسه است.

اگرچه بیست سال از 20 آذر 76 می گذرد ولی هنوز فوتبالی های ایران، آن روز تاریخی را مو به مو در یاد دارند و از آن، به عنوان یکی از بزرگترین پیروزی های فوتبال کشور عزیزمان ایران صحبت می کنند. درخصوص این که آیا بعد از 20 سال آن بازی جهت ایرانی ها هنوز تازگی دارد، حرف بسیار است و بعضی عدم کسب موفقیت بعد از آن را بااهمیت ترین علت می دانند ولی نباید فراموش کنیم که ما در آن مسابقه بعد از 20 سال جواز حضور در جام جهانی را کسب کردیم و آن نتیجه هم در شرایطی به دست آمد که استرالیا، در مسابقه برگشت صاحب توپ و میدان بود و ستارگان مشهور فوتبال اروپا را نیز در ترکیب خود داشت. علاوه بر این ها، بازیکنان تیم ایویچ، نسل دوست داشتنی فوتبال کشور عزیزمان ایران بودند که همه بی تاب حضورشان در بزرگترین تورنمنت فوتبال بودند.

10 توصیه فنی از حماسه ملبورن که شاید نمی‌دانید!

شب گذشته به همین مناسبت شبکه ورزش به طور کامل این دیدار به تصویر کشید و ما این بار نگاهی فنی و نه احساسی به بازی کشور عزیزمان ایران استرالیا داشتیم و ماحصل آن نکاتی است که در زیر می خوانید:

1. در 5 دقیقه ابتدایی تیم میزبان 5 موقعیت خطرناک روی دروازه کشور عزیزمان ایران خلق کرد که هریک به شکلی متفاوت راه به دروازه احمدرضا عابدزاده نیافت.

اگرچه بیست سال از 20 آذر 76 می گذرد ولی هنوز فوتبالی های ایران، آن روز تاریخی را مو به مو در یاد دارند و از آن، به عنوان یکی از بزرگترین پیروزی های فوتبال کشور

2. علی دایی بازیکن باتجربه ایران، یکی از عالی ترین بازیکنان تیم ملی کشورمان در بازی با استرالیا بود. او در دقیقه 17 به تنهایی 2 مدافع زردپوش را دریبل زد تا کشور عزیزمان ایران با این حرکت او جهت نخستین بار وارد محوطه جریمه استرالیا شود.

3. از آرامش، تمرکز و روحیه ی بالای عابدزاده در آن مسابقه زیاد شنیده و خوانده اید ولی باید گفت او در بازی پلی آف”کار با پای” بسیار خوبی نیز داشت. کاپیتان تیم ملی کشور عزیزمان ایران در دقایق ابتدایی 3 بار پاس بلند جهت هافبک فرستاد که 2 تای آن ها صحیح بود.

4. کشور عزیزمان ایران 30 دقیقه عقب نشست، به خوبی دفاع کرد و یا بعضا چاشنی شانس و البته رشادت ارکان دفاعی، دروازه اش را بسته نگه داشت ولی بعد از آن، شاگردان ایویچ باید حمله می کردند آیا که جهت افزایش به نیاز به گلزنی داشتند ولی بعد از گذشت یک سوم از وقت بازی، توان ایرانی ها به میزان قابل توجهی کم کردن و در همین دقایق، دروازه عابدزاده جهت نخستین بار گشوده شد. خوردن این گل مورد نیاز بود ولی بعد از آن هم، هیچ نشانه امیدی در نمایش ملی پوشان وجود نداشت. آن ها صورت ای را از خودشان نشان می دادند که همه با آن غریبه بودیم.

10 توصیه فنی از حماسه ملبورن که شاید نمی‌دانید!

5. ما برابر استرالیا 2-5-3 بازی کردیم و همانطور که می دانید، در این سیستم دوندگی و جنگندگی هافبک های میانی، بسیار مهم و ارزشمند هست. کریم باقری و حمید استیلی شب بسیار خوبی را درملبورن سپری کردند و در واقع هرچه داشتند، در زمین گذاشتند تا ستارگان استرالیایی را مهار کنند و تا حدی به هدفشان رسیدند. نمیتوان از پاس های قطری و دقیق این دو چیزی نگفت.

6. میزبان، نیمه دوم را هم بسیار هجومی شروع کرد و نزدیک بود در همان دقایق ابتدایی، دروازه کشور عزیزمان ایران جهت بار دوم باز شود که البته این طور نشد و شاگردان تری ونه بلز جهت رسیدن به گل دوم، 3 دقیقه صبر کردند ولی اتفاق مهم بعد از گل دوم استرالیا روی داد. تماشاگر استرالیایی به زمین پرید و با پاره کردن تور، وقت بازی را نگه داشت تا بازی آرام شود و کشور عزیزمان ایران از فشار مضاعف بعد از گل، رهایی یابد.

اگرچه بیست سال از 20 آذر 76 می گذرد ولی هنوز فوتبالی های ایران، آن روز تاریخی را مو به مو در یاد دارند و از آن، به عنوان یکی از بزرگترین پیروزی های فوتبال کشور

7. تاریخی ترین جمله جواد خیابانی در آن دیدار، نه گزارش گل دوم کشور عزیزمان ایران بود و نه ستایش احمدرضا عابدزاده! او در دقیقه 53 و در حالی که استرالیا توپ و میدان را در اختیار داشت، امیدوارانه گفت:« تساوی 2-2 کشور عزیزمان ایران را به جام جهانی فوتبال خواهد برد. مسلما کار مشکل است ولی در فوتبال هیچ چیز نشدنی نیست.»! 60 میلیون ایرانی این جمله را در حالی می شنیدند که با ناامیدی خاصی این دیدار را تماشا می کردند.

8. نخستین بارقه امید جهت کشور عزیزمان ایران در دقیقه 75 و با حرکت دیدنی مهدوی کیا و شوت او در محوطه جریمه روشن شد. بعد از آن ما با 7 پاس به دروازه استرالیا رسیدیم و کریم باقری که سزاوار گلزنی در این بازی بود، دروازه استرالیا را باز کرد ولی اگر او نمی زد، دایی هم اکنون با 110 گل عالی ترین گلزن ملی فوتبال دنیا بود!

10 توصیه فنی از حماسه ملبورن که شاید نمی‌دانید!

9. گل دوم کشور عزیزمان ایران چطور به ثمر رسید؟! دقیقا طبق حرکتی که ایرانی ها در آن تبحر داشتند؛ پاس پشت دفاع و فرار بازیکنان سرعتی و گل… ما 75 دقیقه تلاش کردیم با توپ بلند به دروازه استرالیا برسیم ولی راه رسیدن به فرانسه، از روی زمین بود!

10. خداداد در دقیقه 79 دروازه بوسنیچ را باز کرد و شاگردان ایویچ بعد از آن، نزدیک به 20 دقیقه مقاومت کردند! در این زمان، عابدزاده 3 سیو و 2 خروج داشت و شانس آخر میزبان هم به خطرناک ترین شکل ممکن به بیرون رفت!

منبع: خبرآنلاین

نوشته: محمد همتی

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | فوتبال | استرالیا | استرالیا | فوتبالی ها | استرالیایی | احمدرضا عابدزاده

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs